Sitodruk władysławowo

Plusy sitodruku

Pojawia się wiele procedur druku. Jedną z nich jest wydruk sitowy czyli tak zwany sitodruk. Przy użyciu tej metody wykonuje się nadruki na tekstyliach, przykładowo koszulkach, czapkach, bluzach, odzieży roboczej, ale także na przykład na torbach. 
Wśród wielu zalet sitodruku wymienia się w większości wypadków wytrzymałość, dlatego, że jest on nadzwyczaj odporny nie tylko na wilgoć oraz pranie, ale także na promienie UV. Naturalnie pod warunkiem, iż został poprawnie dokonany. Niezmiernie duże znaczenie posiada tu bowiem przyzwoicie dokonany każdy etap drukowania, a więc naświetlenie, drukowanie z użyciem farb właściwiej jakości oraz wysychanie. 
Nie bez znaczenia jest również możliwość wydruku w jakimkolwiek kolorze. Rozległa bowiem przystępność farb do sitodruku pozwoli zyskać ładne odcienie, a możliwość ich mieszania sprawi, że paleta kolorów będzie bardzo majętna. 
Dla większości z nas przede wszystkim ważna jest też niska cena sitodruku, która najbardziej z pewnością inspiruje do skorzystania z tej procedury znakowania.
Pośród szeregu plusów sitodruku wypunktować także powinno się jego okazałe zastosowanie. Okazuje się, że można go użyć do znakowania nie tylko  nawierzchni płaskich, ale również cylindrycznych to znaczy wypukłych. A co ważniejsze, wykorzystywać go można, poza tkaninami, także na dzianinach, drewnie albo tworzywach sztucznych (np. wspomniane wcześniej torby, czapki czy parasole).
Taka ewentualność spożytkowania sitodruku jest bardzo ważna dla branży reklamowej. Szereg bowiem gadżetów reklamowych jest zaznaczonych właśnie ta metodą, wybieraną przez firmy zważywszy na dużo plusów, a zwłaszcza niskie ceny wydruku. Jest to wspaniałe wyjście na przykład dla początkujących firm odzieżowych z małym funduszem początkowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.